İstanbul Şehir Üniversitesi Yaşam Boyu Öğrenim Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Diller Okulu tarafından, 06 Mart 2017 tarihinden itibaren başlamak üzere 14 hafta sürecek Genel İngilizce, TOEFL Sınavı'na Hazırlık ve YDS Sınavı'na Hazırlık kursları düzenlenecektir. Kurslar öncesinde 28 Şubat 2017 tarihinde akşam saat 19:00'da Güney Kampüsümüzde seviye tespit sınavı yapılacaktır.

Dersler Pazartesi ve Perşembe günleri İstanbul Şehir Üniversitesi Batı Kampüsü’nde 19:00-21:50 saatleri arasında yapılacaktır.

Genel İngilizce Kursları

Bu program İngilizce yeterliklerini geliştirmek isteyenler için mükemmel bir hazırlık kursudur. Genel İngilizce kursuna katılan öğrenciler, dört temel beceri olan dinleme, okuma, yazma ve konuşma becerilerinin kazandırılması ile İngilizcelerinin hızlı bir şekilde geliştiğini gözlemleyebileceklerdir. Genel İngilizce başlığında, başlangıçta yapılacak seviye tespit sınavına göre
Beginner, Elementary, Pre-Intermediate, Intermediate, Upper-Intermediate ve Advance olmak üzere altı kur açılacaktır.

TOEFL Sınavı'na Hazırlık Kursu

TOEFL tüm dünyada en yaygın olarak kullanılan İngilizce yeterlilik testidir.  Binlerce kolej ve üniversite TOEFL’I öğrencilerinin ve akademik personelinin İngilizce yeterliliklerini test etmek ve değerlendirmek için kullanmaktadır Ayrıca, birçok devlet kurumu, şirket ve diğer birçok kurum da çalışanlarından TOEFL skoru talep etmektedir. Kapsamlı TOEFL kursumuz ile öğrencilerimiz TOEFL sınavında başarılı olabilmek için gerekli olan beceri ve stratejileri öğrenebileceklerdir.


YDS Sınavı'na Hazırlık Kursu

YDS kursumuz öğrencilere bu sınavda başarılı olmaları için gerekli yetileri ve stratejileri kazandırmak için hazırlanmıştır. Kursa katılacak öğrencilerin en az orta düzeyde İngilizce bilmeleri gerekmektedir. Bu öğrencilerimiz alanında uzman hocalarımız tarafından hazırlanan YDS Sınav Hazırlık Programını takip edecektir. Bu kursun sonunda öğrencilerimizin İngilizce dil yeterlilikleri ile birlikte dilbilgisi ve kelime bilgisi ile etkin sınav stratejilerini de en üst seviyede geliştirmeleri hedeflenmektedir.

Programların Fiyatı ve Ödeme Avantajları

Toplamda 84 saat olan her bir programın fiyatı 1.600 TL+KDV(%8), 108 saat olan YDS Sınavı'na Hazırlık kursunun fiyatı 2.100 TL+KDV(%8)‘dir (Derslerde müfredatın takip edileceği kitap ek ücret talep edilmeden tarafımızdan teslim edilecektir).

Programların ücreti; Paraf (Halkbank), Bonus (Garanti, Türkiye Finans, Denizbank, TEB), Worldcard (Yapı Kredi, Vakıfbank) markalı kredi kartları kullanılarak 6 taksitle yapılabilir. 

Ayrıca Garanti kredi kartı sahipleri ödeme yapmak için kampüse gelmeden Üniversitemizin Mail Order sistemi bir telefon açarak ya da e-mail göndererek ödeme yapılabilirler. Ödeme öncesi ilgili bankanın müşteri hizmetleri ile görüşerek bu konuda bilgi alabilirsiniz.

Başvurular

Programlara başvurular ybm@sehir.edu.tr e-mail adresine gönderilecek taleplerle alınacaktır. Ayrıca diğer tüm sorularınız için 44 44 0 34 / 9872 / 9873 no’lu numaradan bize ulaşabilirsiniz.


Genel İngilizce, YDS Hazırlık ve TOEFL Hazırlık kursları için kayıt ve seviye tespit sınav bilgileri aşağıdaki gibidir :​


v  Seviye tespit sınavı için müsait olduğunuz zamana göre tercih yapabilmeniz için farklı tarihler belirlenmiştir (28 Şubat tarihinde saat 19:00 Güney Kampüsü).


Bu tarihlerden hangisi sizin için uygunsa ybm@sehir.edu.tr adresine bilgi vermenizi rica ederiz. 


v  Program ücreti ödemelerinizi, sınav yerinde bulunacak muhasebe görevlimiz aracılığıyla ya da 06 Mart 2017 tarihine kadar, hafta içi günlerde saat 17:00’ye kadar üniversitemizin Doğu Kampüsü’nün 2. katında bulunan Muhasebe departmanında İslam Bey veya Oktay Bey aracılığıyla yapabilirsiniz. 


v  Ödemenizi banka havalesi ile yapmak istiyorsanız, banka hesap bilgileri aşağıdaki gibidir. 

Banka Adı    : Halkbank Suadiye Şubesi (Şube Kodu : 149)

Hesap Adı     : İstanbul Şehir Üniversitesi

Hesap No     : 16000011

IBAN No        : TR10 0001 2009 1490 0016 0000 11

Açıklama kısmına adınız ve soyadınızı, TC Kimlik Numaranızı ve İngilizce kurs ödemesi ibaresini yazmanızı rica ederiz. 

  • ​Eğer Şehir Üniversitesi öğrencisi iseniz ödeme sırasında kimlik ya da öğrenci belgenizle bunu ibraz etmeniz gerekmektedir.
​​​​​